Firma Wooder Slovakia so sídlom v Medzibrodí nad Oravou ,okres Dolný Kubín , vznikla v roku 2007 zápisom do obchodného registra za účelom stavebnej firmy . Postupom času sme rozšírili svoje kompetencie aj o pílenie dreva a poskytovanie služieb v rámci lesníctva a ťažby dreva. Od toho času sa firma zaoberá spracovaním ihličnatej a listnatej drevenej hmoty, výrobou a priamym predajom širokého sortimentu stavebného reziva, palivového dreva, paliet a pilín.
V blízkej budúcnosti plánujeme výstavbu nových kancelárskych priestorov a rozšírenie drevo výroby o druhú uhlovú pílu. Čim zvýšime možnosť prijať viac vašich objednávok a uskutočniť ich v reálnom termíne.
Firma pôsobí v súkromných priestoroch v Medzibrodí nad Oravou v areáli bývalého Agrochemického podniku .Tu spracúvame drevenú hmotu ktorá sa ťaží v blízkom okolí . Ihličnatú alebo listnatú drevenú hmotu ďalej spracúvame na uhlovej píle z ktorej vznikne rezivo na stavebné účely ako strešné krovy, drevene lešenia, záhradné altánky, drevené ploty atď. Medzi našich najvýznamnejších odberateľov patria stavebné firmy ,stavbári, a mnoho ďalších odvetví v najrôznejších oblastiach výroby a predaja.